ısı yalıtım

ALSECCO MANTOLAMA

Üç yalıtım çekirdeği (polistiren, mineral yün ve fenolik) ile proje gereksinimlerini karşılamak için genişletilmiş Alsecco dış cephe tasarımında yaratıcılığı sağlayan dış cephe yalıtımı için, cephe tasarımında müşterinin fikirleri ile birlikte ihtiyaçlarını karşılamak ve binanın ve çevresinin geleceği için daha geniş çevresel etkilerini dikkate alarak modern bir yaklaşım sunmaktadır. Alsecco sadece yüksek ısıl verimlik sunan, dayanıklı ve güvenilir ürünleri, son teknolojik imkanlar ve uluslararası standartlara bağlı kalarak üretmektedir.
Alsecco 1957 yılında, beton yüzeyler için organik kaplamalar ve iç mekan ürünleri ile ticari hayatına başlamıştır. 1970 yılında ilk ısı yalıtım paket sistemini üreterek, yaşadığımız çevrenin korunması için ürünler ve sistemler geliştirmiştir. Geliştirdiği yenilikçi sistemler arasında; 1975 yılında taşyünü yalıtım paket sistemi, 1985 yılında mantolama üzerinde seramik kaplama sistemi, 1996 yılında ilk giydirme cephe sistemi olan “TEC”, firmanın tarihinde ilk akla gelenleridir.
Alsecco 1998 yılında EPS (Expanded Polystyren) dış cephe mantolama paket sistemi ile Türkiye pazarına girmiş, 2004 yılında DAW grubu tarafından satın alınan Alsecco, DAW ile olan lisans anlaşması gereği Betek bünyesine katılmıştır.

Kaynak : alsecco.com.tr

ALSECCO MANTOLAMA

Daemmplatte PS 16 SE KARBON : Isı yalıtım levhası, 16 kg/m³ yoğunluğa sahip, polistren esaslı, TS EN 13163 nolu Isı Yalıtım Malzemeleri Standardı'na uygun olarak üretilen karbonlu ısı yalıtım levhasıdır.
Daemkleber Isı Yalıtım Yapıştırıcısı : Alsecco Isı Yalıtım Sistemi için geliştirilmiş, polistren ve taşyünü gibi ısı ve ses yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılan çimento esaslı özel bir yapıştırıcıdır. İçeride ve dışarıda beton, sıva, tuğla, gazbeton panel vb. mineral esaslı yüzeylere polistren, taşyünü gibi ısı ve ses yalıtım levhalarının yapıştırılması amacıyla kullanılır.
Armatop MP Isı Yalıtım Sıvası : Alsecco Dış Cephe Mantolama Sistemi için geliştirilmiş, polistren ve taşyünü levhaların üzerini kaplayan, içine file uygulamasıyla yüzeyin mukavemetini arttıran, çimento esaslı, elyaf takviyeli özel bir sıvadır.
Glasfasergewebe Donatı Filesi : 160 gr/m2 ağırlığında 4 x 4 mm elek aralığında alkali ortama direnç sağlayan, çimento esaslı sıva uygulamalarında kullanılan, özel kaplamalı cam iplik dokuma filesi.
Alsifix Plastik Çivili Dübel : Dış cephe ısı yalıtım sistemlerinde, ısı yalıtım levhalarının yüzeylere sabitlenmesi ve rüzgar vakumlama yüklerine karşı ısı yalıtım sisteminin korunması amacıyla kullanılır. Beton, dolu tuğla, delikli tuğla, gazbeton, hafif betondan mamul dolu ve boşluklu bloklarda kullanılabilir.
Eckschiene Alüminyum Köşe Profili : Bina köşeleri, pencere, kapı kenarlarının olası mekanik hasarlara karşı korunması ve sıva katında düzgünlük sağlama amacıyla kullanılır.
Ttraufelputz İnce Tane Dokulu Mineral Kaplama : Çimento esaslı, hafif, elyaf takviyeli, yüzeyde doğal bir doku oluşturan, son kat iç ve dış yüzey kaplamasıdır.
Egalisierungsfarbe Silikonlu Dış Cephe Boyası : Silikon emülsiyon esaslı, mat, yapı son kat dış cephe boyasıdır. Silikon yapısındaki labirent doku, duvardaki nemin engellenmeden dışarı atılmasını sağlar ve duvarlar sürekli kuru kalır. Bu nedenle tuzlu su buharının zararlı etkilerine karşı boya tabakası kendini korur. Alsecco Egalisierungsfarbe Silikonlu Silikon Esaslı Dış Cephe Boyası, uygulandığı yüzey ile bütünleşir, böylece cephedeki kabarma ve dökülmeler engellenir. Atmosfer koşul ve kirliliğine, güneş ışınlarına, sürtünme ve darbelere dayanıklıdır.